Keputusan Mr Malaysia 2011
Pada 23 dan 24 Julai 2011 telah berlangsung Kejohanan Bina Badan Kebangsaan atau Mr Malaysia 2011 di Dewan Jubli Intan, Muar, Johor. Berikut adalah keputusan kejohanan tersebut:
Kategori Remaja Bawah 70 kg
1. Hassan Maradin, Labuan
2. Mohd Amir Omar, Negeri Sembilan
3. Bahrlinza Noki Nakee Bahar, Selangor
4. Md Naim Ponggoh, Johor
5. Amirul Al Fadzli Mohd Kasah, Negeri Sembilan
Kategori Remaja Atas 70 kg
1. Steven Mark A/L James, Pulau Pinang
2. Ahmad Tajudin Abu Bakar, Melaka
3. Mohamad Ashshakur A. Marzuki, Selangor
4. Teh Ze Yond, Melaka,
5. Kevin Al Murty, Johor
Kategori Master
1. Henro Lee, Sabah
2. Md Ali Sukardi, Selangor
3. Cheah Geik Ooi, Perlis
4. Cheah Kheng Peng, Pulau Pinang
5. Rohani Mohidi, Johor
Kategori Light Fly
1. Wong Anak Langit, PDRM
2. Oswald Jebing, Sabah
3. Fujih Yong, ATM
4. Nur Muhamad Azhani, Perlis
5. Mohammad Badrul Hisyam Towpek, Negeri Sembilan
Kategori Fly
1. Tun Jaafar Abd Rahim, PDRM
2. Mohd Salim Mat Salleh, Negeri Sembilan
3. Mathias Anchah, Selangor
4. Saiful Bahari, Sarawak
5. Abdul Mat Sali, Sabah
Kategori Bantam
1. Hairul Rikyno Baharum, Kuala Lumpur
2. Malvern Abdullah, Sarawak
3. Wan Md Hazualdi Wan Hussin, PDRM
4. Paijar Upau, ATM
5. Augustine Ekin, Sabah
Kategori Light
1. Mohd Syarul Azman Mahen, PDRM
2. Ismail Hamid, Johor
3. Robin Stephanus, Sabah
4. Mohd Faizal Razali, Sarawak
5. Suhaimi Shamsuri, ATM
Kategori Welter
1. Amir Nordin, PDRM
2. Kasmin Tiangson, Sabah
3. Azam Abdullah, Johor
4. Zulkifli Ariffin, ATM
5. Jauneh Leman, ATM
Kategori Light Middle
1. Alious Joulius, PDRM
2. Yaakob Ali, Johor
3. Suzaili Abd Rahim, ATM
4. Hairol Tarmizi, Sarawak
5. Badrulshah Baharuddin, Selangor
Kategori Middle
1. Mohayan Rosmani, PDRM
2. Abdul Mutalib Isa, Kuala Lumpur
3. Syed Faizal Syed Ali, Melaka
4. Ragunathan, Johor
5. Hassan Laham, Sabah
Kategori Light Heavy
1. George Awi William, Sarawak
2. Edmund Chong, Perak
3. Chin Ong Peng, Perlis
4. Azmi Md Ali, Johor
5. Fazley Abdul Rahman, Melaka
Kategori Heavy
1. Dennis AK Jeros, Sarawak
2. Mohd Abd Asyraf, Sabah
3. Fazil Mohammad Dali, Kuala Lumpur
4. Khairul Azwan Abd Ghani, Perlis
Juara Keseluruhan Bawah 70 kg
Mohd Syarul Azman Mahen (Mike), PDRM
Juara Keseluruhan Atas 70 kg
Dennis AK Jeros, Sarawak
Tahniah kepada semua pemenang. Cuma satu saja saya pelik, kenapa Juara Keseluruhan ada 2 kategori kali ini? 😀
gerunnn ..hehe 😀
ish cantik tu. ada gerun plak. :p
pelik2…nape ada 2 overall champs
haha. pelik kan. tp rasanya boleh agak sbb apa. 😀
Jika ada 2 keputusan juara akhir…ia bukannya juara keseluruhan…bodoh punya penganjur…
klo dpt laki cmni, mmg xlepas. hahaha