Kejohanan Gusti Lengan Kebangsaan 2022 (Keputusan)

Berlangsung di Da Men Mall, Subang Jaya

Kejohanan Gusti Lengan Kebangsaan 2022 berlangsung di Da Men Mall, Subang Jaya.

Ia berlangsung selama dua hari iaitu 10 hingga 11 September 2022.

Berikut merupakan keputusan bagi kejohanan tersebut:

KEPUTUSAN RASMI KEJOHANAN GUSTI LENGAN KEBANGSAAN 2022

Wanita 65KG Tangan Kiri

1) SITI NUR FATIN ANINA (PUTRAJAYA)
2) NAVINDER KAUR (PUTRAJAYA)
3) SITI ROSSIDA BINTI ABDULLAH (KUALA LUMPUR)
4) GERMAINE BEK (PUTRAJAYA)

Wanita +75KG Tangan Kiri

1) TRACEY EDWINA HUGHES (SARAWAK)
2) NORLIZA (MELAKA)

Master 70KG Lelaki Tangan Kiri

1) ZAMRI SAAD (KEDAH)
2) MOHD FAIZAL BIN MOHD RASHID (PUTRAJAYA)

Master 86KG Lelaki Tangan Kiri

1) JOLLY JOHNSON (SABAH)
2) EARL DOMINIC (SABAH)
3) SAZALI BIN NAZAKI (PUTRAJAYA)
4) MUHAMAD REZA KHALILI (NEGERI SEMBILAN)

Master +86KG Lelaki Tangan Kiri

1) SAEDON (MELAKA)
2) MOHD TARMIZI BIN MOHD NOR (KEDAH)
3) AUDI TAN (JOHOR)
4) MARKUS NEN (KUALA LUMPUR)
5) ESMOND AMPILAH (SABAH)
6) RAVINO BIN SUHOI (MELAKA)
7) MOHD HIRWAN BIN HASSAN (KUALA LUMPUR)
8) SYAZALI BIN MUHAMAT (PUTRAJAYA)

Junior Bawah 18 57KG Lelaki Tangan Kiri

1) MUHAMAMD IQMAN BIN SUFRIDIN (PUTRAJAYA)
2) MUHAMAD AIMAN WAJIDI (PAHANG)
3) HARRAZ HAFIZAN BIN AHMAD HAFIZ (KUALA LUMPUR)

Junior Bawah 18 63KG Lelaki Tangan Kiri

1) MUHAMMAD RASSEL BIN MD RABIN (PUTRAJAYA)
2) JEFFERY WONG WEI CONG (JOHOR)
3) BRYAN TUN ZI YUAN (JOHOR)
4) MOHAMMAD AIMAN EZHAR (MELAKA)
5) MOHAMAD SYAHMI AIMAN (PUTRAJAYA)
6) MOHD ILYAS MELAKA)

Junior Bawah 18 +70KG Lelaki Tangan Kiri

1) GOH KING JUN (KUALA LUMPUR)
2) ACHO PRINCE KEE (SARAWAK)
3) JUAN GERRY (SABAH)
4) MAT SAAD BIN JAMALLUDIN (PAHANG)
5) MUHAMAMD FAIZ BIN ISMAIL (PUTRAJAYA)
6) MUHAMMAD FARHANUDDIN BIN MAZLI (PUTRAJAYA)
7) FAREED AKMAL BIN MUHAMMAD FAUZI (JOHOR)
8) WAN LUQMANUL HAKIM (KEDAH)
9) MOHD DANIAL (MELAKA)
10) TONY HO XIAN KANG (JOHOR)

Belia Bawah 21 63KG Lelaki Tangan Kiri

1) IRYAN SYAUQI BIN AZHAR (PUTRAJAYA)
2) CHOY YUH TAT (PENANG)
3) JOSHUA JI CHUAN (KUALA LUMPUR)
4) MUHAMAD HANNAN AL FIQHI (MELAKA)

Belia Bawah 21 70KG Lelaki Tangan Kiri

1) MUHAMMAD HAIKAL (MELAKA)
2) MOHD HAZIQ (MELAKA)
3) AHMAD DANIEL HAKIMI (PUTRAJAYA)
4) MUHAMMAD AIMAN HAKIM (MELAKA)
5) ANILJIT SINGH (PUTRAJAYA)

Belia Bawah 21 78KG Lelaki Tangan Kiri

1) AMEYR HO (PUTRAJAYA)
2) MUHAMMAD AL AZIM (MELAKA)
3) AIMAN HAMIDI BIN SAMSUHAINI (PERAK)
4) MOHD FADHIL HANAFI BIN YUSSOF (LABUAN)
5) CHYE JIN HANG (KEDAH)
6) TONY HO XIAN KANG (JOHOR)
7) MUHAMAD SHAHRUL BIN JUHURI (JOHOR)

Belia Bawah 21 +78KG Lelaki Tangan Kiri

1) MUHAMMAD SYAHMI NOH (PUTRAJAYA)
2) LEE YUAN QUAN (KEDAH)
3) MUHMMAD FAIZAL BIN MASDOM (MELAKA)
4) HAFIZAN BIN MOHAMED NASIR (PAHANG)
5) NIK ADAM HAIKAL BIN NIK RIZAL (KUALA LUMPUR)

Senior Lelaki 57KG Tangan Kiri

1) MUHAMAMAD ASRI (MELAKA)
2) FAREZZUAN (PUTRAJAYA)
3) MUHAMMAD SYAHRIL SHAHARUDIN (PUTRAJAYA)
4) MUHAMMAD FIKRIE BIN MOHD ASIF (PUTRAJAYA)
6) IRSYAD HUMAIDI (PUTRAJAYA)
7) ABDUL MUTALIB BIN ABDUL RAHMAN (PAHANG)
8) LEE HUAN (KUALA LUMPUR)
9) ARIQ FAJAR BIN JAMALI (PERAK)
10) MUHAMMED BIN ABDULWASIE (KUALA LUMPUR)

Senior Lelaki 63KG Tangan Kiri

1) MUHAMAMD SAFUAN BIN MOHD ASIF (PUTRAJAYA)
2) IRYAN SYAUQI BIN AZHAR (PUTRAJAYA)
3) MICKY CHEAH KOK FUI (SABAH)
4) JOSHUA JOUDI (KUALA LUMPUR)
5) MUHAMMAD RASSEL BIN MD RABIN (PUTRAJAYA)
6) MUHAMMAD SYAFIQ SHAHARUDDIN (PUTRAJAYA)
7) AMIERUL BIN AZAHARI (KEDAH)
8) MUHAMMAD FAZLI BN MOHD FARUK (JOHOR)

Senior Lelaki 70KG Tangan Kiri

1) RAYMOND WONG CHUN PIN (SABAH)
2) MOHD SHAFIQ ABDULLAH (SARAWAK)
3) ABDUL RAZAK HADEZIR (PUTRAJAYA)
4) NUR ALIF BIN ABD RAHIM (NEGERI SEMBILAN)
5) AFIQ FAJAR BIN JAMALI (PERAK)
6) MUHAMMAD RAFFY BIN RAMLI (KEDAH)
7) HO XIAN HAO (JOHOR)
8) JOSEPH WONG PAK HUNG (SARAWAK)
9) JOEL V CHIA (JOHOR)
10) MOHD SHUKOR BIN MOHAMED (JOHOR)
11) MUHAMMAD SYAHMI BIN ABDUL RAUB (NEGERI SEMBILAN)
12) MUHAMMAD ZAID BIN ZAIN AL-AABIDEEN (NEGERI SEMBILAN)

Senior Lelaki 78KG Tangan Kiri

1) AMEYR HO (PUTRAJAYA)
2) JONG CHI JOON (SARAWAK)
3) MOHAMAD HELMI BIN MOHD HANAPI (JOHOR)
4) ABDUL ROHHIM SULAIMAN (KUALA LUMPUR)
5) MOHAMMED GHADAFIE BIN FAROZ KHAN (LABUAN)

Senior Lelaki 86KG Tangan Kiri

1) JOFFEY JOLLY (SABAH)
2) ARJUNA RAVEENTHERAN (KUALA LUMPUR)
3) SHAIFULHISHAM (PUTRAJAYA)
4) LI JUN HAO (KUALA LUMPUR)
5) AMIR HUSSAIN (MELAKA)
6) MUHAMMAD SYAHMI NOH (PUTRAJAYA)
7) YASSER ARWARD (MELAKA)
8) ZAMRI BIN ABDUL KADIR (NEGERI SEMBILAN)
9) SAW TAT JIN (KEDAH)

Senior Lelaki 95KG Tangan Kiri

1) CHIA JUN KIT (PUTRAJAYA)
2) MUHAMMAD HARITH NAZMI (PUTRAJAYA)
3) LEE YONG SHENG (MELAKA)
4) MUHAMMAD OSMAN B MOHAMED MOHKTAR (JOHOR)
5) ABDULLAH SYAFIQ SHAMSUDDIN (PUTRAJAYA)
6) MUHAMMAD ANAS BIN HASNAN (KUALA LUMPUR)

Senior Lelaki 105KG Tangan Kiri

1) DAMSI ABDULLAH (SABAH)
2) AHMAD MAZAHIM BIN M NASIR (MELAKA)
3) FAIZ AKMAL (KEDAH)
4) IRWIN ANNUR (JOHOR)
5) AZRI BIN MOHD HASSAN (JOHOR)
6) SYUZEFRIL BIN MAT NOOR (KUALA LUMPUR)
7) AHMAD NORFAES BIN KAMALUDDIN (NEGERI SEMBILAN)
8) MUHAMMAD AMIR FARHAN BN AMAD KAMAL (JOHOR)
9) AHMAD HELMY BIN SA’ARI (KUALA LUMPUR)
10) HIAP KOK LEONG (NEGERI SEMBILAN)
11) MUHAMMAD AFIQ BIN MUIZUDDIN (JOHOR)

Senior Lelaki +105KG Tangan Kiri

1) MOHD FAZIM BN AHMAD (JOHOR)
2) RONNY JOHN ROBERT (SABAH)
3) MOHD NOR SHYFFUL HAFIZ (SARAWAK)
4) AHMAD FAUZI (KUALA LUMPUR)
5) MUHAMMAD SADIQ BIN MOHD SALIHODDIN (KUALA LUMPUR)
6) SAEDON (MELAKA)
7) ARON DAVID (MELAKA)
8) MUHAMAD FIRDAUS (KEDAH)
9) AZAM BIN MOHD HASSAN (JOHOR)

—————————————————————————–

Wanita 65KG Tangan Kanan

1) NURA AIN OSMAN (MELAKA)
2) NAVINDER KAUR (PUTRAJAYA)
3) SITI NUR FATIN ANINA (PUTRAJAYA)
4) GERMAINE BEK (PUTRAJAYA)
5) SITI ROSSIDA BINTI ABDULLAH (KUALA LUMPUR)

Wanita +75KG Tangan Kanan

1) TRACEY EDWINA HUGHES (SARAWAK)
2) NORLIZA (MELAKA)

Master 70KG Lelaki Tangan Kanan

1) ZAMRI SAAD (KEDAH)
2) MOHD FAIZAL BIN MOHD RASHID (PUTRAJAYA)
3) AHMAD HAFIDZ BIN JAAFAR SIDIK (KUALA LUMPUR)

Master 86KG Lelaki Tangan Kanan

1) JOLLY JOHNSON (SABAH)
2) EARL DOMINIC (SABAH)
3) SAZALI BIN NAZAKI (PUTRAJAYA)
4) MUHAMAD REZA KHALILI (NEGERI SEMBILAN)
5) FAZLI ADNAN (KEDAH)

Master +86KG Lelaki Tangan Kanan

1) AUDI TAN (JOHOR)
2) SAEDON (MELAKA)
3) ESMOND AMPILAH (SABAH)
4) MARKUS NEN (KUALA LUMPUR)
5) MOHD TARMIZI BIN MOHD NOR (KEDAH)
6) SYAZALI BIN MUHAMAT (PUTRAJAYA)
7) AZMI BIN ABD KARIM (NEGERI SEMBILAN)
8) RAVINO BIN SUHOI (MELAKA)
9) MOHD HIRWAN BIN HASSAN (KUALA LUMPUR)

Junior Bawah 18 57KG Lelaki Tangan Kanan

1) MUHAMAMD IQMAN BIN SUFRIDIN (PUTRAJAYA)
2) MUHAMAD AIMAN WAJIDI (PAHANG)
3) HARRAZ HAFIZAN BIN AHMAD HAFIZ (KUALA LUMPUR)

Junior Bawah 18 63KG Lelaki Tangan Kanan

1) MUHAMMAD RASSEL BIN MD RABIN (PUTRAJAYA)
2) MOHAMAD SYAHMI AIMAN (PUTRAJAYA)
3) CHEAH SIANG SHENG (PENANG)
4) BRYAN TUN ZI YUAN (JOHOR)

Junior Bawah 18 70KG Lelaki Tangan Kanan

1) ADAM ARIFF BIN DANIAL (PENANG)
2) JEFFERY WONG WEI CONG (JOHOR)
3) MOHD ILYAS (MELAKA)
4) MOHAMMAD AIMAN EZHAR (MELAKA)

Junior Bawah 18 +70KG Lelaki Tangan Kanan

1) ACHO PRINCE KEE (SARAWAK)
2) MAT SAAD BIN JAMALLUDIN (PAHANG)
3) JUAN GERRY (SABAH)
4) GOH KING JUN (KUALA LUMPUR)
5) MUHAMMAD FARHANUDDIN BIN MAZLI (PUTRAJAYA)
6) WAN LUQMANUL HAKIM (KEDAH)
7) MUHAMAMD FAIZ BIN ISMAIL (PAWA)
8) TONY HO XIAN KANG (JOHOR)
9) FAREED AKMAL BIN MUHAMMAD FAUZI (JOHOR)
10) MOHD DANIAL (MELAKA)

Belia Bawah 21 63KG Lelaki Tangan Kanan

1) IRYAN SYAUQI BIN AZHAR (PUTRAJAYA)
2) CHOY YUH TAT (PENANG)
3) MUHAMAD HANNAN AL FIQHI (MELAKA) 4) JOSHUA JI CHUAN (KUALA LUMPUR)

Belia Bawah 21 70KG Lelaki Tangan Kanan

1) ANILJIT SINGH (PUTRAJAYA)
2) MUHAMAMD ADZRIN (PUTRAJAYA)
3) MUHAMMAD HAIKAL (MELAKA)
4) AHMAD DANIEL HAKIMI (PUTRAJAYA)
5) MOHD HAZIQ (MELAKA)
6) MUHAMMAD AIMAN HAKIM (MELAKA)

Belia Bawah 21 78KG Lelaki Tangan Kanan

1) AMEYR HO (PUTRAJAYA)
2) MUHAMMAD AL AZIM (MELAKA)
3) MOHD FADHIL HANAFI BIN YUSSOF (LABUAN)
4) CHYE JIN HANG (KEDAH)
5) AIMAN HAMIDI BIN SAMSUHAINI (PERAK)
6) MUHAMAD SHAHRUL BIN JUHURI (JOHOR)
7) TONY HO XIAN KANG (JOHOR)

Belia Bawah 21 +78KG Lelaki Tangan Kanan

1) HAFIZAN BIN MOHAMED NASIR (PAHANG)
2) MUHMMAD FAIZAL BIN MASDOM (MELAKA)
3) MUHAMMAD SYAHMI NOH (PUTRAJAYA)
4) NIK ADAM HAIKAL BIN NIK RIZAL (KUALA LUMPUR)

Senior Lelaki 57KG Tangan Kanan

1) MUHAMAMAD ASRI (MELAKA)
2) ALVIAN ALLY (SABAH)
3) MUHAMMAD SYAHRIL SHAHARUDIN (PUTRAJAYA)
4) LEE HUAN (KUALA LUMPUR)
5) IRSYAD HUMAIDI (PUTRAJAYA)
6) MUHAMMAD FAREZZUAN (PUTRAJAYA)
7) ABDUL MUTALIB BIN ABDUL RAHMAN (PAHANG)
8) MUHAMMAD IQMAN BIN SUFRIDIN (PUTRAJAYA)
9) MUHAMMAD FIKRIE BIN MOHD ASIF (PUTRAJAYA)
10) ARIQ FAJAR BIN JAMALI (PERAK)
11) MUSSA BIN ABDULWASIE (KUALA LUMPUR)

Senior Lelaki 63KG Tangan Kanan

1) MUHAMAMD SAFUAN BIN MOHD ASIF (PUTRAJAYA)
2) MICKY CHEAH KOK FUI (SABAH)
3) IRYAN SYAUQI BIN AZHAR (PUTRAJAYA)
4) MUHAMMAD FAZLI BN MOHD FARUK (JOHOR)
5) MUHAMMAD RASSEL BIN MD RABIN (PUTRAJAYA)
6) MUHAMMAD SYAFIQ SHAHARUDDIN (PUTRAJAYA)
7) AMIERUL BIN AZAHARI (KEDAH)
8) JOSHUA JOUDI (KUALA LUMPUR)

Senior Lelaki 70KG Tangan Kanan

1) RAYMOND WONG CHUN PIN (SABAH)
2) MOHD SHAFIQ ABDULLAH (SARAWAK)
3) ABDUL RAZAK HADEZIR (PUTRAJAYA)
4) NUR ALIF BIN ABD RAHIM (NEGERI SEMBILAN)
5) JOEL V CHIA (JOHOR)
6) JOSEPH WONG PAK HUNG (SARAWAK)
7) AFIQ FAJAR BIN JAMALI (PERAK)
8) HO XIAN HAO (JOHOR)
9) MOHD EZZANI (NEGERI SEMBILAN)
10) MUHAMMAD ZAID BIN ZAIN AL-AABIDEEN (NEGERI SEMBILAN)
11) MOHD SHUKOR BIN MOHAMED (JOHOR)
12) MUHAMMAD SYAHMI BIN ABDUL RAUB (NEGERI SEMBILAN)

Senior Lelaki 78KG Tangan Kanan

1) JONG CHI JOON (SARAWAK)
2) MOHD ZIL FADLI (PUTRAJAYA)
3) MOHAMAD HELMI BIN MOHD HANAPI (JOHOR)
4) AMEYR HO (PUTRAJAYA)
5) MAT SAAD BIN JAMALLUDIN (PAHANG)
6) MOHD FADHIL HANAFI BIN YUSSOF (LABUAN)
7) ABDUL ROHHIM (KUALA LUMPUR)
8) GHADAFIE (LABUAN)
9) SAIFUL HAFIZI

Senior Lelaki 86KG Tangan Kanan

1) JOFFEY JOLLY (SABAH)
2) MUHAMAMD FAIZ RAZIN (PUTRAJAYA)
3) YASSER ARWARD (MELAKA)
4) TAN KIAN JOO (PAHANG)
5) AMIR HUSSAIN (MELAKA)
6) ZAMRI BIN ABDUL KADIR (NEGERI SEMBILAN)
7) LI JUN HAO (KUALA LUMPUR)
8) MUHAMMAD SYAHMI NOH (PUTRAJAYA)
9) ARJUNA RAVEENTHERAN (KUALA LUMPUR)
10) FAZLI ADNAN (KEDAH)
11) SAW TAT JIN (KEDAH)
12) SENIOR MEN 86KG RIGHT

Senior Lelaki 95KG Tangan Kanan

1) CHIA JUN KIT (PUTRAJAYA)
2) LEE YONG SHENG (MELAKA)
3) MUHAMMAD HARITH NAZMI (PUTRAJAYA)
4) SAIFUL NIZAM BIN RAZALI (MALAKA)
5) ABDULLAH SYAFIQ SHAMSUDDIN (PUTRAJAYA)
6) MUHAMMAD OSMAN B MOHAMED MOHKTAR (JOHOR)

Senior Lelaki 105KG Tangan Kanan

1) DAMSI ABDULLAH (SABAH)
2) IRWIN BIN ANNUR (JOHOR)
3) SYUZEFRIL BIN MAT NOOR (KUALA LUMPUR)
4) MARKUS NEN (KUALA LUMPUR)
5) AHMAD MAZAHIM BIN M NASIR (MALAKA)
6) FAIZ AKMAL (KEDAH)
7) MUHAMMAD AFIQ BIN MUIZUDDIN (JOHOR)
8) MUHAMMAD AMIR FARHAN BN AMAD KAMAL (JOHOR)
9) AHMAD HELMY BIN SA’ARI (KUALA LUMPUR)
10) AHMAD NORFAES BIN KAMA LUDDIN (NEGERI SEMBILAN)
11) AZRI BIN MOHD HASSAN (JOHOR)
12) HIAP KOK LEONG (NEGERI SEMBILAN)

Senior Lelaki +105KG Tangan Kanan

1) MOHD NOR SHYFFUL HAFIZ (SARAWAK)
2) SAEDON (MELAKA)
3) MUHAMMAD HANIFF BIN MUSTAFA (JOHOR)
4) RONNY JOHN ROBERT (SABAH)
5) AHMAD FAUZI (KUALA LUMPUR)
6) MAHARAJ A/L MOHAN (JOHOR)
7) ARON DAVID (MELAKA)
8) MUHAMMAD SADIQ BIN MOHD SALIHODDIN (KL)
9) AZAM BIN MOHD HASSAN (JOHOR)

—————————————————————————–

OVERALL MEN LEFT HAND = DAMSI ABDULLAH (SABAH)

OVERALL MEN RIGHT HAND = JAKE CHIA (PUTRAJAYA)

OVERALL TEAM CHAMPION = PUTRAJAYA ARMWRESTLING

Diambil daripada FB Malaysia Armwrestling Federation – MYARM

Rujukan

Segala maklumat di atas ini diambil daripada laman Facebook Malaysia Armwrestling Federation – MYARM

Saya seorang penulis yang meminati sukan-sukan yang berorientasikan kekuatan (strength). Saya juga seorang atlet profesional gusti lengan yang bertapak di Kuala Lumpur. Saya menulis adalah untuk berkongsi pengetahuan. Saya berharap, perkongsian ilmu dengan cara begini secara tidak langsung dapat memperkembangkan literasi dalam bidang sains sukan umumnya. Selamat membaca!

Facebook 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Share This
error: